Başarılı ve Başarısız insanlar arasındaki fark nedir sorusunun cevabını bu makalemizde inceleyeceğiz. Öncelikle medyada sıklıkla başarılı insanların çok zeki olduğuna dair söylemleri oldukça yaygındır. Ancak başarı insanlar ciddi irade terbiyesine yatırım yapmış insanlardır ve şansıda kendileri yaratmışlardır. Özellikle başarılı insanlarla başarısız insanlar arasında çok ciddi bir mental farklılık olduğu gözlemlenmiştir. Peki nedir bu fark?

Mental Farklar

Mental farklılıklarımız bizlerin başarılı ve başarısız insanlar olmamızdaki farkı belirler. Başarılı insanlar irade terbiyelerini ve disiplinlerini kullanarak kendi beyinlerini olumlu duygu ve fikir kombinasyonları ile doldurur. Bunun sebebi amaç için gerekli enerjiyi disiplinle üretmektir. Disiplin sadece olumlu duygu ve fikir kombinasyonlarıyla olur. Başarılı ve başarısız insanlar arasındaki fark nedir sorusunun cevabı zihindeki olumlu duygularda saklıdır.

Olumlu Duygular

Olumlu duygular yaratmak neden bu kadar önemli? Çünkü başarı için gerekli disiplin enerjiyi yalnızca olumlu duygulardan alır. Olumsuz duygulara sahip bir insan herkül bile olsa kendini asla eyleme geçiremez. Dolayıyla Einstein kadar zeki olsanız da enerjinizi kullanmadan ve aynı istikamette disiplinli şekilde ilerlemeden başarılı olamazsınız. Başarılı insanlar durumun böyle olduğunu bilir bu yüzden zihinlerinde olumlu güçlü duygusal bağlar oluştururlar.

Zihinde genellikle yaşadığımız travmalardan dolayı olumsuz duygu ve fikir kombinasyonları vardır. Örneğin; insanlar rahatlamak için genelde sigara kullanırlar dolayısıyla rahatlığı kendilerine zarar veren sigaraya bağlamışlardır bu durum da olumsuz duygu ve fikir kombinasyonuna güzel bir örnektir.Başarılı insanlar ve başarısız insanlar arasındaki fark nedir diye sorduğunuzda öz farkındalığın gücü çok yüksektir.Kendinize yakından bakarak içinizde yarattığınız olumsuz duygu ve fikir kombinasyonlarını kopartmalısınız.Başarılı bir gelecek ve disiplinli bir hayat için beyindeki bu olumsuz kombinasyonların koparılması şarttır.Aksi halde sürekli olumsuz duyguların esiri olursunuz ve başarı için gerekli enerjiyi üretemez ve doğru yönlendiremezsiniz.İrade terbiyesi ve enerji terbiyesi için kendinize daha fazla vakit ayırmalısınız.Başarı disiplinin sonucudur.Hiçbir başarının tesadüf eseri oluşmadığını ve tasarlanmış bir geleceğin sonucu olduğunu unutmayın.Sizler de başarılı gelecekler yaratmak için disiplin ve irade terbiyesi gücünden yararlanın.Böylelikle arzuladığınız yaşama kavuşun.Herşey sizinle mümkün ve kendi yaşamınızın kaptanı olun.

Yaşamın her alanında başarılı bir insana dönüşmek için sizi Yenilmezler Programına davet ediyoruz!