Zihin başarıya nasıl programlanır? Koşullar ne kadar kötü olursa olsun beyin başarıya kodlanırsa başarı adım adım gelir. Elbette bunun için beyninizi kontrol edilebilir bir makine gibi düşünmelisiniz. Beyninizi nasıl kodlar, bilinçaltınızı nasıl yönlendirirseniz o yönde ilerlersiniz. Başarı ve zihin performansı beyni kodlamayı öğretmekle başlıyor.

İnsanlar negatif duygu ve düşüncelere odaklanmaya meyilli bir yapıya sahiptir. Ancak başarıyı yakalayan herkesin görüşü birbirine benzer nitelikte: İnandım ve başardım! Başaranlar kendine inanıyor ve inandığı yolda tüm gücüyle ilerliyor. Ama önce beyninizin kuytu köşelerine başarı ve zihin performansı yüklemesi yapmak şart. Peki, Zihin başarıya nasıl programlanır? Zihin performansı başarıyı nasıl getirir? Hadi inceleyelim.

NLP ile beyninizi başarıya odaklayın

NLP, bilinçli hale gelmeye ve farkındalığı artırmaya yardımcı olan gelişmiş bir programı ifade ediyor. İstenmeyen davranışlar, sebepsiz mutsuzluk, sürekliliğe dönüşen başarısızlık, disiplinsizlik, erteleme alışkanlığı ve sizi başarısızlığa iten daha birçok duygu ya da düşünce NLP teknikleri ile değiştirilebiliyor. Başarı ve zihin performansı farkındalığı müthiş şekilde artırıyor ve zihninizi hedeflerinize odaklamaya yardımcı oluyor.

Başarı zekadan değil disiplinden gelir

Şimdiye kadar başarının zekadan kaynaklandığına inanan toplum, kendini yetersiz gören ve başarısızlığını buna bağladığı için çaba göstermeyen bireylerle doldu. Peki, zekâ mı disiplin mi başarıyı getirir? Başarıda zekanın yadsınamaz bir etkisi olduğu aşikâr bir gerçek ama bu sorunun ezici cevabının disiplin olduğunu kimse inkâr edemez artık. Disiplin, gerçek bir çaba ve kontrol getirir, başarıya ulaşmaya zekayla birlikte katkıda bulunur. Başarı yolculuğuna çıktıysanız hedefe varmak için bedenen ve zihnen kendinizi mutlaka disipline etmeli, beyninizi bu yönde kodlamalısınız.

Hayal et, planla, ilerle

Başarı ve zihin performansı için görsel zekanın gücünü kullanın. Zihinde görüntüler oluşturmak, sahneler yaratmak beyni harekete geçirir. Görsel canlandırmalar beyne “gerçekten oluyor, yapıyorum” mesajı gönderir ve performansı artırır. Başarı, zihin performansının artmasıyla birlikte gelir, beyin başarıya kodlandığı için negatif duygulardan tamamen arınarak hedefe kilitlenir. Bunun için başarıyı hayal etmek, planlamak, her adımda bir sonraki adımı zihinde canlandırmak kesinlikle sürecin etkili ilerlemesini sağlar. Zihninizi profesyoneller eşliğinde başarıya programlamak isterseniz sizi Yenilmezler Programına davet ediyoruz.